Тернопільська область, Підгаєцький район

Найбільше свято пластунів «День першої Пластової Присяги» відбулось у місті Підгайці

Дата: 15.04.2018 10:59

Найбільше свято пластунів «День першої Пластової Присяги» відзначили 14 квітня, у місті Підгайці.

Пласт — українська молодіжна і дитячо-юнацька організація.

У Тернополі перший пластовий кружок було створено 1912 року при українській державній гімназії Франца-Йосифа I. Кружок налічував 150 осіб. Восени 1912 з'явився пластовий полк ім. Гетьмана І. Мазепи в м.Теребовля, при якому засновано дівочу частину — чоту імені Княгині Ольги (1913). У пластовій праці на Тернопільщині допомагав Петро Франко.

Зараз найбільший осередок — у Тернополі, де діють 9 куренів юнацтва і 2 гнізда новацтва.

Урочисті події присвячені пам’яті пластунів, які трагічно загинули 20 червня 2017 року поблизу села Устя-Зелене Монастириського району - юнака Максима Скасківа і пластуна-сеньйора Володимира Федорчука, який намагався врятувати свого вихованця

День розпочали молебнем на цвинтарі. Пом’янути товаришів приїхали пластуни не лише з Тернопільської області, а й з Кам‘янця-Подільського, Львова, Стрия, Чернівців, та інших куточків України.

В цей день юні пластуни вперше склали свою присягу на вірність Богу та Україні.

Під час урочистостей пластуна-сеньйора Володимира Федорчука посмертно нагородили бронзовим хрестом за геройський чин.

У місті Підгайці також зявилась алея памяті. Дерева в честь пластуна-сеньйора - Володимира Федорчука посадили пластуни.