ПАСПОРТ  ОБ"ЄДНАНОЇ ГРОМАДИ

ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ: Підгаєцька міська рада є представницьким органом місцевого самоврядування Підгаєцької міської  громади, у своїй діяльності керується  положеннями Конституції України, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Загальної декларації прав людини, Європейської Хартії про місцеве самоврядування, Європейської Хартії міст, Статутом територіальної громади міста Підгайці та іншими нормативно-правовими актами і загальновизнаними міжнародно-правовими стандартами щодо місцевого самоврядування.

Підгаєцька міська рада утворена у 1939 році.

НАСЕЛЕНІ ПУНКТИ ОБ"ЄДНАНОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ:

Місто Підгайці є адміністративним центром Підгаєцької міської громади (код адміністративного центру територіальної громади згідно з КОАТУУ - 6124810100), до складу якої увійшли 21 рада відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 р. № 724-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Тернопільської області»:

Підгаєцька, Білокриницька, Боківська, Бронгалівська, Вербівська, Галицька ,Гнильченська, Голгочанська, Завалівська, Лисецька, Литвинівська, Мирненська, Мозолівська, Мужилівська, Новосілківська, Носівська, Поплавська, Сільцівська, Староміська, Угринівська, Юстинівська.

Площа громади -  477.9 кв.м. населення громади – 16785 осіб.           Відповідно до постанови Верховної Ради України №807-ІХ  від 17.07.2020 року «Про утворення і ліквідацію районів» місто Підгайці увійшло до складу Тернопільського району Тернопільської області в зв’язку із ліквідацією Підгаєцького району.  До цього періоду Підгайці мали статус міста районного значення  Підгаєцького району Тернопільської області, починаючи з 06 грудня 1991 року ( дата утворення Підгаєцького району).

Місто розташоване за 70 км від м. Тернопіль у південно-західній частині Тернопільської області, на правому березі річки Коропець (басейн Дністра), на вис. 392 м над рівнем моря. В межах Підгаєць — колишній хутір Буда. Населення — 2 688 осіб.   Більшість населення становлять переселенці з Лемківщини та східних областей України. Корінного населення мало.

Площа міста- 314 га. Географічні координати міста - 49°16′30″ пн. ш. 25°08′03″ сх. д. Найближча залізнична станція Потутори — за 20 км на лінії Тернопіль — Ходорів. Через Підгайці пролягає автошлях Галич — Сатанів.

Перша писемна згадка про Підгайці— 1397 рік. Вперше як місто Підгайці згадуються 1463 року.

ПАМ"ЯТНІ ДАТИ ТА МІСЦЯ: 1. День міста відзначається щорічно 19 липня відповідно до рішення сесії Підгаєцької міської ради на честь отримання містом Підгайці Магдебурзького права 19 липня 1539 року. 2. 22 липня 1944 року – день визволення міста Підгайці від німецько-фашистських загарбників. 3. 06 грудня 1991 року- з утворенням Підгаєцького району місту повернуто статус районного центру. 4. 1397 рік - перша писемна згадка про Підгайці. 5. Храмові празники : Церква Успення Пресвятої Богородиці УАПЦ – 28 серпня; Церква Всіх Святих Українського Народу УГКЦ –четверта неділя після Зіслання Святого Духа (Зелених свят). З урахуванням історичних традицій міста та з метою їх збереження і збагачення за рішенням міської ради можуть встановлюватись інші загальноміські свята.

КЕРІВНИЦТВО МІСЬКОЇ РАДИ :

Підгаєцький міський голова - МЕРЕНА Ігор Семенович

Секретар міської ради - ПШЕНИЧНЯК  Галина Юліанівна;

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів -  ЛУЧКА Надія Данилівна ,

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів - МИРНА Ірина Григорівна.

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів - КЕРНИЦЬКИЙ Іван Петрович.

Адреса : м.Підгайці, вул.Бережанська, 8 Тернопільської області, 48000.

СКЛАД РАДИ- 26 депутатів

Підгаєцької об’єднаної територіальної громади

адміністративний центр – місто Підгайці

Найменування показника