У громаді відбулися пам’ятні заходи до 35-х роковин катастрофи на ЧАЕС

Дата: 26.04.2021 16:27

26 квітня 1986 року…Цей день назавжди закарбований в історію України та світу чорними літерами. Відлуння аварії на Чорнобильській АЕС ми чуємо дотепер. Сьогодні минає 35-та  весна з дня найжахливішої катастрофи в історії ядерної енергетики…

У Підгаєцькій міській громаді  вшанували пам’ять тих людей, котрі поклали своє життя і здоров’я у боротьбі із лихом, адже серед ліквідаторів наслідків катастрофи було чимало мешканців нашої громади. Ці герої, не дивлячись на смертельну небезпеку, вступили  у бій із вогнем та радіацією, щоб ми сьогодні спокійно жили у нашій державі і виховували майбутнє покоління.

Вшанування пам’яті ліквідаторів на ЧАЄС розпочалось із концерту-реквієму «Біль і Пам’ять» у будинку культури, який підготували викладачі та учні Підгаєцької музичної школи.

Міський голова Ігор Мерена висловив подяку ліквідаторам за їхній неоціненний людський подвиг. Також біля меморіалу жертвам Чорнобильської катастрофи  відбувся мітинг-реквієм «Твій Хрест, страждальна Україно», під час якого отці Микола Мидляк та Петро Федів відправили панахиду, а представники пожежно - рятувальної частини № 14  управління ДСНС у Тернопільській області поклали квіти до пам’ятника.

Всі учасники ліквідації аварії є  справжніми героями і прикладом незламності духу! Нехай Господь поверне їм сторицею за мужність та відвагу!