У Народному Домі відбувся мистецький вечір з нагоди величних свят Покрови Пресвятої Богородиці, Дня Українського козацтва, Дня створення УПА та Дня захисників та захисниць України!

  • 1440

 

Свята Заступнице! Пречиста Діво!

Ти оповий нас Покровом білим

І під опіку візьми Вкраїну,

Не дай їй впасти знов на коліна!

      Такою щирою молитвою із уст  маленької дівчинки Оленки Романів у Народному Домі розпочався мистецький вечір. Оленка звернулася у своїй молитві до Діви Марії, яка є покровителькою Українського козацтва, воїнів УПА, захисників і захисниць російсько- українській війни, із проханням накрити своїм Покровом та захистити український народ від російської коси смерті, яка скошує цвіт української нації на Сході України.

         Саме завдяки мужності та відважності Героїв України, які полягли у битвах протягом багатьох століть, та хоробрості сучасних захисників та захисниць українська нація не впала на коліна, а продовжує впевнено захищати територіальну цілісність своєї держави.

       Квіти до пам’ятника «Борцям за Волю України» поклали учасники читацького колективу КЗ «Культурно- бібліотечний центр» Підгаєцької міської ради Настя Мостова і Тарас Гонсьор.

     Міський голова Ігор Мерена привітав всіх із величними святами, подякував захисникам та захисницям України за їхню відвагу та патріотичну позицію і побажав усім українцям, в жилах котрих тече козацька кров, міцного здоров’я і довголіття, бадьорості духу і родинної злагоди, добра і радості.

     Ігор Мерена вручив Подяки за активну  громадську позицію та з нагоди Дня захисників та захисниць України нашим захисникам: старшому офіцеру відділення обліково- мобілізаційної роботи, майору Чорному Володимиру Романовичу, а також Порохоньку Петру Васильовичу, Пухайлу Юрію Йосиповичу, Мартинюку Ігорю Михайловичу, Нікітюку Валерію Анатолійовичу, Морозу Михайлу Володимировичу та Човгану Миколі Дмитровичу. З ініціативи міського голови нагородженим виділено грошові нагороди з нагоди свята.

     Також Ігор Мерена з нагоди Дня працівника освіти, який ми святкували на початку жовтня, вручив Грамоту Тернопільської обласної адміністрації вчителю української мови та літератури Підгаєцької гімназії імені Маркіяна Паславського Надії Монастирській.

      Ірина Скасків, голова спеціалізованого відділу міністерства у справах ветеранів в Тернопільській області, волонтери Василь Романський та Ірина Голуб вручили Подяки учаснику АТО Юрію Пухайлу.

     Вкотре свою майстерність і неповторність показали колективи художньої самодіяльності КЗ «Централізована клубна система» Підгаєцької міської ради. Душевні пісні, патріотичні вірші, чудова гра на музичних інструментах та запальні українські танці радували присутніх у Народному Домі.

    Диктори мистецького вечора Галина Жибак та Микола Човган завершили захід зворушливими слова: «Пам’ятаймо і дітям своїй переказуймо, як важко приходилось здобувати волю, скільки тисяч життів віддали за волю воїни. Ми маємо бути їх гідними нащадками та ніколи не спаплюжити себе відступництвом від ідеалів боротьби за волю. Маємо бути захисниками рідної землі  і гарними господарями на ній. Нехай і буде так в ім’я України навіки-віків!»