19 січня 2022 року під головуванням міського голови Ігоря Мерени відбулося позачергового засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у зв’язку з ростом захворюваності на СОVID - 19!

  • 573

     19 січня 2022 року  міський голова Ігор Мерена скликав позачергове засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Підгаєцькій міській раді у зв’язку з ростом захворюваності на СОVID-19 на території Підгаєцької міської громади.

 

     На комісії були присутні заступник міського голови Надія Лучка, керуюча справами (секретар) виконавчого комітету Ірина Баран і члени  місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Підгаєцькій міській раді.

 

Фото без опису

 

     Богдан Виваль, головний лікар КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Підгаєцької міської ради, проінформував присутніх про різке збільшення захворюваності на СОVID-19 серед населення Підгаєцької міської територіальної громади за останні 2 доби.  Він наголосив на очікуваному  погіршенні ситуації щодо поширення гострої респіраторної хвороби СОVID-19 через 4- 5 днів.  Богдан Виваль також довів до присутніх інформацію щодо щеплень,  третьою (бустерною) дозою вакциною COMIRNATI (файзер) осіб,  які були щеплені двома дозами будь-якою вакциною не менше 6 місяців тому.  Головний  лікар КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Підгаєцької міської ради наголосив на необхідності щеплення населення громади від СОVID-19 . З метою зниження темпів захворюваності запропонував перейти на дистанційну форму навчання в навчальних закладах освіти, культури, призупинити  культурно-масові заходи на території громади.

 

     Михайло Романів, завідувач відділення санітарно-гігієнічних досліджень Теребовлянського відділу ДУ «ТОЦКПХ»  МОЗ  України, у свою чергу провів аналіз епідемічної ситуації на території громади,  надав статистичні показники щодо росту захворюваності  населення з початку року та за останні дні.  Він звернув увагу  на необхідності посилення роботи щодо щеплення  населення  громади від СОVID-19, запропонував забезпечити дотримання відповідних обмежувальних протиепідемічних заходів та підтримав пропозицію щодо дистанційної форми навчання в навчальних закладах громади. Завідувач відділення санітарно-гігієнічних досліджень наголосив на необхідності дотримання маскового режиму в закладах торгівлі, громадського харчування, на ринку, а також дотримання карантинних вимог в релігійних громадах під час проведення богослужінь.

 

Фото без опису

 

   Отже у ході засілання членами комісії було одноголосно вирішено:

 

   1. Враховуючи різку динаміку зростання числа виявлення хворих на  СОVID-19, в період з 20 січня 2022 року по 28 січня 2022 року  організувати навчання в закладах освіти, культури за дистанційною формою, призупинити масові заходи на території громади.

 

2. Дозволити відвідування громадянами структурних підрозділів Підгаєцької міської ради за умови наявності документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації або документа, що підтверджує отримання однієї дози дводозної вакцини, міжнародного, внутрішнього або іноземного сертифіката, негативний результат тестування на СОVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР) або експрес-тесту на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, який чинний 72 години, також використання мобільного додатка Порталу Дія (Дія) та документу від лікаря про одужання особи від зазначеної хвороби або протипоказань до вакцинування. Обмежити доступ до структурних підрозділів Підгаєцької міської ради відвідувачів, забезпечити можливість подання документів, заяв, звернень, тощо поштовими чи електронними засобами.

 

3. Керівникам підприємств, установ, організацій забезпечити дотримання вимог наказу Міністерства охорони здоров'я  України від 30.11. 2021 року № 2664 «Про затвердження Змін до Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов'язковим профілактичним щепленням», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.12.2021 року за №1624/37246.

 

4. Сектору поліцейської діяльності №2 (м. Підгайці) відділу поліції № 1 (м. Бережани) Тернопільського РУП Головного управління національної поліції в Тернопільській області  (Кунька Юрій), Підгаєцькиму управлінню Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області (Цяпута Василь), посилити контролюючі заходи щодо дотримання маскового режиму в закладах торгівлі, громадського харчування, на ринку, дотримання відповідних обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для відповідного рівня епідемічної небезпеки.

 

 5. Керівникам закладів та установ громади забезпечити проведення широкого інформування та роз’яснювальної роботи серед населення та у закладах, установах, організаціях незалежно від форми власності щодо необхідності вакцинації та встановлених карантинних обмежень на адміністративних територіях і обов’язкового їх дотримання.

Фото без опису