23 лютого на третьому пленарному засіданні 18 сесії Підгаєцької міської ради депутати одноголосно проголосували за прийняття звернененя щодо ситуації, яка склалася після визнання «ЛДНР» з боку Росії та висловили вимоги до української влади у зв’язку

  • 188

    23 лютого на третьому пленарному засіданні 18 сесії Підгаєцької міської ради депутати одноголосно проголосували за прийняття звернення до Верховної ради України, Президента, Кабінету Міністрів, Тернопільської ОДА, Тернопільської РДА щодо ситуації, яка склалася після визнання «ЛДНР» з боку Росії та висловили вимоги до української влади у зв’язку з цим.

Фото без опису

    До вашої уваги текст звернення:

    Ми, депутати Підгаєцької міської ради, категорично засуджуємо  акт російської агресії щодо України, який продемонстрував повну зневагу до міжнародного права і суверенітету нашої країни.

    Вважаємо, що визнання з боку Російської Федерації повністю підконтрольних їй маріонеткових утворень є новим етапом російської гібридної війни щодо всього цивілізованого світу. Цинічні і неадекватні висловлювання Володимира Путіна, який поставив під сумнів сам факт існування української державності, його хворобливі зазіхання на світове панування, свідчать, що він не зупиниться на цьому і далі здійснюватиме агресію щодо України та інших країн Центральної та Східної Європи.

    Зараз мова не йде про політичну боротьбу,мова - про збереження України. Парламенту потрібно сьогодні вирішувати проблему підвищенняобороноздатності України. А саме: прийняти законопроєк #6542 про виділення додаткових 50 млрд грн на оборону країни. Зокрема це дозволить активізувати державнеоборонне замовлення і значно підвищити виплати військовим до 50 тис. грн на місяць для тих, хто перебуває під кулями на першій лінії оборони.

     У цих умовах, керуючись ст.14, п.2 ст. 23 Закону України«Про основи національного спротиву», ми, депутати Підгаєцької міської ради, вимагаємо від української влади:

1) Негайно збільшити фінансування оборонних витрат за рахунок статей, які не є пріоритетними в умовах підвищеної військової загрози.

2) Налагодити дієву модель співпраці з регіональним органом військового управління Сил територіальноїоборони Збройних Сил України щодо організації підготовки навчань (тренувань) підрозділів територіальної оборони.

3) Розробити кризовий сценарій створення військово-цивільних адміністрацій у районах ймовірних воєнних дій.

4) Відкрити кримінальні провадження проти всіх депутатів Держдуми  РФ, які голосували за визнання так званої ЛДНР, а також вищих посадових осіб, які готували це рішення.

5) Прийняти закон України про відповідальність за колабораціонізм і російську пропаганду.

6) Ми закликаємо до єднання всіх українців перед загрозою ескалації  російської агресії – незалежно від політичних переконань, симпатій чи емоцій.

    Закликаємо партнерів України невідкладно запровадити весь пакет санкцій проти агресора, який узгодили країни ЄС і НАТО. Ми також висловлюємо щиру вдячність тим державам, лідери яких не лише заявили про підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, але й конкретними справами доводять прихильність до міжнародного  права та демократичних цінностей.

Ми віримо в наші Збройні сили, територіальну оборону, у силу духу і героїзм українського народу. Україна і далі впевнено  крокувати своїм шляхом у майбутнє у колі демократичних держав, зокрема у ЄС та НАТО. За цей вибір ми заплатили високу ціну. Нам не треба чужого, але й свого не віддамо.