Звернення міського голови Ігоря Мерени до Дня пам’яті трагедії Бабиного Яру

Дата: 29.09.2022 08:23

?Бабин Яр - це символ Голокосту й великої трагедії на українській землі, вчиненої нацистами у 1941-1943 роках.

29-30 вересня 1941 року в урочищі Бабин Яр нацисти розпочали масові розстріли єврейського населення Києва. Загалом за роки Другої світової війни у Бабиному Яру, за різними оцінками, полягло від 100 до 150 тисяч осіб - євреїв, ромів, пацієнтів психіатричної лікарні імені Івана Павлова, українських націоналістів. Розстріли тривали аж до визволення Києва від окупантів...

Для радянської влади  тема трагедії Бабиного Яру довгі роки була під забороною та  підлягала цензурі.

І лише  після стихійного мітингу  29 вересня 1966 року, за участю відомих дисидентів, про неї почали говорити на державному рівні.

У колективній пам’яті народу подібні скорботні події не мають жодних часових проміжків і будь-яких термінів – вони завжди живі, так само як є живим біль втрати за кожним, хто поліг у братській могилі Бабиного Яру.

У цей  скорботний день ми схиляємо голови перед тими, чиї життя забрали страшні події тих часів. Згадуємо українців, які заплатили своїми життями за спробу допомогти невинним.

Нехай не  заростає стежка народної пам’яті!

?Вічна та світла пам’ять загиблим!