Споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору, яка повинна бути надана до придбання ним товару чи замовлення роботи (послуги).

  • 145

Фото без опису

☝🏻 Споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про продукцію, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору, яка повинна бути надана до придбання ним товару чи замовлення роботи (послуги).

❓Отож, яка інформація має бути зазначена на товарі?

➡️ назву товару, найменування або відтворення знака для товарів і послуг, за якими вони реалізуються;

➡️ дані про основні властивості продукції, номінальну кількість (масу, об’єм, тощо), умови використання;

➡️ відомості про вміст шкідливих для здоров'я речовин, які встановлені нормативно-правовими актами, та застереження щодо застосування окремої продукції, якщо такі застереження встановлені нормативно-правовими актами;

➡️ позначку про наявність у складі продукції генетично модифікованих організмів;

➡️ дані про ціну (тариф), умови та правила придбання продукції;

➡️ дату виготовлення;

➡️ відомості про умови зберігання;

➡️ гарантійні зобов'язання виробника (виконавця);

➡️ правила та умови ефективного і безпечного використання продукції;

➡️ строк придатності (строк служби) товару (наслідків роботи), відомості про необхідні дії споживача після їх закінчення, а також про можливі наслідки в разі невиконання цих дій;

➡️ найменування та місцезнаходження виробника (виконавця, продавця) і підприємства, яке здійснює його функції щодо прийняття претензій від споживача, а також проводить ремонт і технічне обслуговування.

❗️Стосовно продукції, яка за певних умов може бути небезпечною для життя, здоров'я споживача та його майна, навколишнього природного середовища, виробник (виконавець, продавець) зобов'язаний довести до відома споживача інформацію про таку продукцію і можливі наслідки її споживання (використання).

🇺🇦 При цьому, вся інформація про продукцію споживачеві повинна надаватися українською мовою відповідно до Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

Джерело - Держпродспоживслужба