На 27 сесії Підгаєцької міської ради затверджено Звіт про виконання Підгаєцького міського бюджету за 2022 рік

Як уже було  зазначено,  Підгаєцька міська рада завершила фінансовий 2022рік із перевиконанням дохідної частини загального фонду міського бюджету у розмірі 106,9 відсотка до затверджених обсягів. Обсяг перевиконання становить 10 100 266 гривень. Це  на 13 718 700гривень (або на 9,6 відсотка) більше від відповідних надходжень за 2021 рік.

З року в рік бюджет громади показує високі показники приросту надходжень. Зокрема, якщо у 2020 році виконання плану власних доходів загального фонду бюджету Підгаєцького району становило 98,0 відсотків (69 037,7 тис. гривень), у 2021 році виконання дохідної частини загального фонду Підгаєцького міського бюджету по власних надходженнях – 108,1 відсотка ( 84 055,4 тис. гривень), то у 2022 році виконання становило 111,0 відсотків (101 902,4 тис. гривень).

Відповідно варто відмітити зменшення питомої ваги офіційних трансфертів до міського бюджету. Якщо у 2020 році бюджет отримував 48,2 відсотка трансфертів, у  2021 році - 42,8%,  то у 2022 році – 34,5%. Це свідчить про зростання фінансової спроможності нашої громади.

Основними доходами міського бюджету у 2022 році були податок та збір на доходи фізичних осіб (73,1% в структурі власних надходжень загального фонду), єдиний податок (10,5%) та податок на майно (10,5%).

У той же час спостерігається суттєве зменшення фінансування на освіту та медицину з державного бюджету. Вирівнювання браку фінансування цих галузей лягає  на плечі громади.

Упродовж 2022 року за рахунок міського бюджету в повному обсязі  забезпечено виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери, оплату комунальних послуг та спожитих енергоносіїв, проведено розрахунки по кредитних договорах. Окрім цього, значну фінансову підтримку через місцеві регіональні Програми отримали структури, які фінансуються з державного бюджету – первинна та вторинна ланки закладів охорони здоров’я, поліція,  служба надзвичайних ситуацій України в Тернопільській області, сьомий відділ  Тернопільського РТЦК та СП (військкомат). За рахунок міського бюджету у 2022 році в значному обсязі здійснювалися видатки, пов`язані із забезпеченням захисту і безпеки населення при відсічі збройної агресії.

Бюджет громади показує високі показники приросту надходжень та вкотре підтверджує здатність нашої громади ефективно нарощувати та розпоряджатися отриманими фінансовими ресурсами.

Детально із Звітом про виконання Підгаєцького міського бюджету за 2022 рік можна ознайомитись нижче.

Пояснювальна записка      Додаток1       Додаток2