Щодо закриття шкіл!

  • 98

Фото без опису

На крайній позачерговій сесії Підгаєцької міської ради обговорювалося питання щодо закриття шкіл.

З цього питання доповідала начальник відділу дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Управління освіти Підгаєцької міської ради Галина Василівна Боднарчук, яка зазначила, що організація освітнього процесу в закладах освіти громади у 2023/2024 навчальному році повинна здійснюватися у відповідності до наказу МОН №563 від 15.05.2023 р. «Про затвердження методичних рекомендацій щодо окремих питань здобуття освіти в ЗЗСО в умовах воєнного стану в Україні» та листа МОН від 17.05.2023 р. № 1/6990-23 «Про підготовку закладів освіти до нового навчального року та проходження осінньо-зимового періоду 2023/2024 н. р.».

Пріоритетними завданнями для закладів освіти є :

🔹️максимальний перехід до очної форми навчання;

🔹️дотримання вимог щодо безпечного освітнього середовища для здобувачів освіти;

🔹️забезпечення надання закладом освіти якісних освітніх послуг;

🔹️виявлення освітніх прогалин в навчанні дітей через тривале перебування на дистанційному навчанні.

На жаль, архітектурні особливості будівель Яблунівської ЗОШ І ступеня та Юстинівської ЗОШ І ступеня не дозволяли облаштування навіть найпростіших укриттів, тому учні та педагогічні працівники у 2022/2023 навчальному році змушені були здійснювати освітній процес у дистанційній формі. Оскільки з 01.09.2023р. основною формою навчання, за вимогою МОН, має бути очне навчання або індивідуальне (екстернат, сімейна освіта, педагогічний патронаж) постало питання закриття Юстинівської ЗОШ І ступеня та Яблунівської ЗОШ І ступеня.

Управлінням освіти Підгаєцької міської ради запропоновано продовження навчання в очному форматі із забезпеченням підвозу здобувачів освіти до навчальних закладів у Новосілківській ЗОШ І-ІІІ ст. та Завалівській ЗОШ І-ІІІ ст.

Також гарантовано працевлаштування педагогічним працівникам у цих закладах.

За бажанням батьки або особи, які їх заміняють, можуть вибирати інші школи для продовження навчання дітей. У цьому випадку підвіз здійснюють самостійно.

"Особисто я як людина виступаю проти закриття навчальних закладів. Але як очільник громади, усвідомлюючи всі випливаючі наслідки та зважаючи на реалії воєнного часу, коли основною умовою навчання є наявність бодай найпростішого укриття, змушений підтримати непопулярне рішення про закриття цих шкіл. На жаль, ми вже мали влучання ворожих ракет на території Підгаєцької громади. Тому нашим обов’язком є збереження життів наших дітей!" - заявив очільник громади Ігор Мерена!