РОБОТОДАВЦІ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ ПРАЦЕВЛАШТУВАЛИ 41 УЧАСНИКА БОЙОВИХ ДІЙ, ЩЕ 96 ШУКАЮТЬ РОБОТУ

  • 155

Фото без опису

Цьогоріч через службу зайнятості Тернопільщини шукали роботу 232 учасника бойових дій (УБД), з них 229 – отримали статус безробітного, у т.ч. 27 осіб з інвалідністю; 41-му вдалося знайти прийнятні місця праці переважно у переробній промисловості та сільському господарстві. За направленнями служби зайнятості 5 УБД проходили профнавчання; 3 - мали тимчасову роботу. 4 особи з числа УБД отримали ваучери на оплату професійного навчання (тракторист, здобувають вищу освіту за напрямками «Автомобільний транспорт» та «Будівництво і цивільна інженерія»).

Зараз 96 учасників бойових дій зі статусом безробітного шукають роботу. Більшість з них колишні працівники торгівлі і сфери послуг (48 осіб), керівники і службовці (19), робітники з обслуговування та експлуатації машин і устаткування (15); 95% - чоловіки віком 35-44 роки, 12 – мають інвалідність.

Сервіси та програми служби зайнятості для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни:

✔️грант на створення або розвиток власної справи https://is.gd/jxqZ7j ;

✔️ваучер на навчання за однією із 124 професій https://voucher.dcz.gov.ua/

✔️безкоштовне навчання новій професії/освітній програмі в закладах освіти служби зайнятості https://edveteran.dcz.gov.ua/

✔️ підтвердження неформального навчання https://is.gd/BggdGQ

✔️ компенсація витрат роботодавцям за працевлаштування ветеранів https://is.gd/py6dgg

✔️контакти центрів зайнятості https://is.gd/5OBw38

Роботодавці, які працевлаштували УБД, можуть отримати компенсації на оплату їх праці від державної служби зайнятості за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Розмір компенсації - 50% фактичних витрат на оплату праці, але не

більше розміру мінімальної заробітної плати (6700 грн). Тривалість виплати - кожен непарний місяць з дня працевлаштування, 6 місяців протягом 1 року. 2-м роботодавцям вже надано компенсацію на оплату праці за працевлаштування УБД.

Шановні роботодавці! Якщо Ви можете запропонувати роботу колишнім Захисникам, зверніться у місцевий підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості.

Можна подати вакансію, скориставшись Електронним помічником Роботодавця: http://surl.li/gmclv, а також через особистий кабінет роботодавця: https://www.dcz.gov.ua/cabinet (можна зайти через чат-бот @DCZWorkNowBbot), вона одразу буде опублікована і рекрутери почнуть підбір кандидатів.