УПРОДОВЖ 33-РІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ НА ТЕРНОПІЛЬЩИНІ 646 ТИСЯЧ ГРОМАДЯН ЗНАЙШЛИ РОБОТУ

  • 121

Фото без опису

21 грудня 2023 року виповнюється 33-тя річниця Державної служби зайнятості України. За цей час вона стала сучасною європейською сервісною службою із новітніми формами та методами роботи. Завдяки професіоналізму, сумлінності, високим людським якостям кожного працівника служби, тисячі шукачів роботи повернулися до продуктивної зайнятості, здобули нові професії, започаткували власний бізнес, а роботодавці знайшли необхідні кадри.

У системі Державної служби зайнятості України діють ряд центрів професійно-технічної освіти. Служба сприяє у підтвердженні результатів неформального професійного навчання, видає ваучери на оплату навчання.

На сьогодні запроваджено інститути кар’єрних радників та консультантів роботодавців, послуги надаються на засадах рекрутингу, діють електронні сервіси і платформи, на порталі ДЦЗ функціонують «Електронні кабінети для роботодавця» та «Електронні кабінети для шукача роботи», для шукачів роботи сьогодні доступна Єдина база вакансій України.

ЦЗ сприяють роботодавцям у підборі працівників, в укомплектуванні вакансій, надають різні види компенсацій роботодавцям за працевлаштування окремих категорій громадян.

У доковідні і довоєнні роки послуги Тернопільської ОСЗ в середньому щорічно отримували 50-70 тис. громадян. За ці більш як три десятиліття вдалося працевлаштувати 646 тисяч громадян, 128 тисяч осіб мали тимчасову роботу. Серед них є і такі, які неодноразово звертались за сприянням у пошуку місця праці до СЗ. 122 тисячі безробітних пройшли профнавчання, 1588 осіб отримали ваучер на навчання, 54 особи підтвердили неформальне навчання за професією кухар.

Нові виклики в діяльності СЗ та обслуговувані клієнтів принесла війна росії з Україною. Впродовж минулого і поточного року ДСЗ значно розширила перелік послуг як для населення, так і для роботодавців, в т.ч. для відкриття і розвитку мікро- та малого підприємництва.

До речі, у службі зайнятості області є 6 працівників, які трудяться з моменту її створення і дотепер; 83% її персоналу – жінки; 46 працівників або кожен 5-й здобули по дві вищих освіти, з них 2 - мають науковий ступінь кандидатів наук. В ОЦЗ працює 1 внутрішньо перемішена особа – колишній працівник Херсонського ОЦЗ. 5 працівників в даний час служать в ЗСУ.🇺🇦