Шахраї можуть пропонувати здати в оренду не тільки сторінку в соціальних мережах, а й акаунти на інших інтернет-ресурсах

  • 171

Фото без опису

Вимоги до акаунту: гарний рейтинг та успішні доставки.

❗️ Такий «орендар» просить розмістити від імені власника акаунту оголошення про продаж товару, але для спілкування щодо товару просить зазначати шахрайський номер телефону та уточнювати всі деталі через вайбер.

Потенційні покупці, які пишуть на вайбер, надсилають шахраю передплату за товар, який потім не отримують. Таким чином шахраї реалізують схему шахрайства від чужого імені.

Власник акаунту не лише втрачає акаунт і не отримує гроші за його використання, а й фактично стає співучасником шахрайства, хоч і несвідомо. Водночас потенційні покупці втрачають гроші, які передплатили за товар.

Як уникнути шахрайства?

▪️ Не погоджуйтеся на пропозиції здати акаунт в оренду.

▪️ Повідомляйте про будь-які підозрілі ситуації адміністрацію сайту.

▪️ Обговорюйте деталі угоди виключно в чаті торговельного майданчика або використовуйте його додаток!

🔗 Якщо ви стали жертвою шахрайства, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції за посиланням: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/ або повідомте про цю ситуацію за номером телефону: 0 800 505 170.

ℹ️ Більше інформації про правила платіжної безпеки – на сайті #ШахрайГудбай за посиланням: https://promo.bank.gov.ua/stopfraud/.

Міністерство юстиції України