Доступні ліки!

  • 147

Фото без опису

#ДоступніЛіки

💊 У 2024 році програма реімбурсації працює за такими ж самими правилами, як і в минулому році. А отже, “Доступні ліки”, лікарські засоби для осіб у посттрансплантаційному періоді, знеболення для паліативних пацієнтів, а також тест-смужки для вимірювання в амбулаторних умовах рівня цукру в крові пацієнтами з діабетом I типу можна так само отримати за е-рецептом.

💊 Програма включає понад 500 найменувань ліків та медичних виробів, які пацієнти отримують безоплатно або з частковою доплатою. Переглянути найменування міжнародних непатентованих назв можна тут: https://ips.ligazakon.net/document/kp231394?an=746 у розділі три “Реімбурсація”.

📱З е-рецептом потрібно звернутися в аптеку, яка відпускає ліки за програмою реімбурсації. Зазвичай такі аптеки мають на дверях наліпку “Тут є “Доступні ліки” (та “+Інсуліни”, якщо потрібні саме вони).

Також знайти аптеку з “Доступними ліками” допоможе:

📌 дашборд НСЗУ https://edata.e-health.gov.ua/e-data/dashboard/pharmacy-map

📌 чат-бот “Спитай Гриця”: Telegram @SpytaiGrytsia_bot, Viber: https://chats.viber.com/spytaigrytsia

📌 контакт-центр НСЗУ за номером 16-77.

❓Хто виписує е-рецепт на ліки та медичні вироби з програми реімбурсації❓

💊 Сімейний лікар, терапевт або педіатр може самостійно призначити ліки при таких станах:

📌серцево-судинні захворювання;

📌цукровий діабет 2 типу;

📌бронхіальна астма;

📌хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ). А також знеболювальне — паліативним пацієнтам з онкологією.

Більше про те, як отримати знеболювальні лікарські засоби читайте тут: https://nszu.gov.ua/.../yak-otrimati-likarski-zasobi-dlya...

💊 При інших захворюваннях чи станах потрібно спочатку отримати призначення лікаря-спеціаліста, який також може виписати перший рецепт:

📌при розладах психіки та поведінки — психіатр;

📌при епілепсії — психіатр або невролог;

📌при нецукровому діабеті та для пацієнтів з цукровим діабетом, що потребують терапії препаратами інсуліну — ендокринолог;

📌при хворобі Паркінсона — невролог;

📌у посттрансплантаційному періоді — трансплант-координатор.

💊 Електронний рецепт на тест-смужки для визначення рівня глюкози в крові пацієнтам з цукровим діабетом І типу може виписати як ендокринолог, так і сімейний лікар.

НСЗУ для пацієнта