ПЕРШОЦВІТИ - ПЕРША ПОСМІШКА ВЕСНИ! НЕ ЗНИЩУЙТЕ ЇХ!

  • 117

Фото без опису

❗️Щороку із середини лютого до кінця травня на територіях населених пунктів громади здійснюється незаконний збір ранньоквітучих, ендемічних, реліктових та занесених до Червоної книги України видів рослин, серед яких- підсніжник білосніжний, шафран Гейфеля, білоцвіт весняний, цибуля ведмежа (черемша), горицвіт весняний, конвалія травнева тощо.

Обсяги незаконного збору та торгівлі цими рослинами, особливо в передсвяткові дні, набирають злочинного характеру, що призводить до порушень ст. 64 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. 36 Закону України «Про рослинний світ», ст. 8 Закону України «Про Червону книгу України».

Враховуючи вище викладене, Підгаєцька міська рада нагадує, що за незаконний збір та торгівлю об’єктами рослинного світу, занесеними до Червоної книги України, настає адміністративна відповідальність відповідно до КУпАП:

❗️ст. 88-1 Порушення порядку придбання чи збуту об'єктів тваринного або рослинного світу.

Порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів тваринного або рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої (510 грн – 1700 грн).

Ті самі дії, вчинені щодо об’єктів тваринного або рослинного світу, які перебували в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної книги України, або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу (1700 грн – 3 655 грн).

❗️ст. 90. Порушення вимог щодо охорони видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, або які внесені до переліків рідкісних видів тварин і рослин, або які мають особливу наукову, природоохоронну та іншу цінність, або є такими, що перебувають під загрозою зникнення на відповідній території.

Ч.2 Погіршення, знищення середовища перебування (зростання) тварин і рослин, види яких занесені до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, знищення, незаконне або з порушенням встановленого порядку вилучення їх із природного середовища, а також порушення умов утримання (вирощування) тварин і рослин зазначених видів у ботанічних садах, дендрологічних та зоологічних парках, інших спеціально створених штучних умовах, що призвело до їх загибелі, каліцтва (пошкодження), інші порушення порядку охорони, використання і відтворення таких видів тварин і рослин тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого (510 грн – 850 грн).

При виявленні порушень природоохоронного законодавства просимо негайно інформувати правоохоронні органи та Державну екологічну інспекцію у Тернопільській області.

Звертаємось до громадян із проханням відмовитись від збирання та придбання ранньоквітучих, ендемічних, реліктових та занесених до Червоної книги України видів рослин.🚫

Збережемо занесені до Червоної книги України рослини разом!