📌"Армія відновлення" на Тернопільщині.

  • 39

📌«Армія відновлення» на Тернопільщині!

 

●В умовах війни всі зусилля суспільства мають бути спрямовані на опір агресору та подолання наслідків вторгнення. Люди, які з різних причин залишились без роботи, можуть долучитись до “Армії відновлення” України - суспільно корисних робіт, які запроваджуються державою під час воєнного стану. 

 

✔️Це роботи: 

- оборонного характеру (спрямовані на задоволення потреб ЗСУ, військових формувань та сил цивільного захисту);

- з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру;

- спрямовані на забезпечення загальних потреб функціонування економіки та життєдіяльності населення. 

 

🔹️Безробітні жителі Тернопільщини також активно долучаються до «Армії відновлення». За оперативними даними цьогоріч місцеві підрозділи Тернопільського обласного центру зайнятості уклали більше 200 договорів, згідно з якими зареєстрованим безробітним було видано майже 1140 направлень на роботу. Вони упорядковували та утримували в належному стані укриття, здійснювали супровід та догляд за учасниками бойових дій в медзакладах, надавали допомогу сім’ям військових, плели маскувальні сітки, виконували ряд інших робіт.

 

▪️Учасникам «Армії відновлення» цьогоріч виплачено 5 млн 692 тис. грн зарплати.

До речі, для безробітних є ряд переваг участі у суспільно корисних роботах:

- зберігається статус безробітного на весь період їх виконання; 

- це легальна робота (укладаються строкові трудові договори відповідно до КЗпПУ); 

- отримують заробітну плату (не нижче мінімальної);

- набувають страхового стажу;

- мають соціальний захист і гарантії.

 

●Громадам також вигідно організовувати суспільно корисні роботи, адже у разі залучення до них зареєстрованих безробітних оплата їх праці здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового соціального страхування України на випадок безробіття.

Про організацію та проведення суспільно корисних робіт у районних військових адміністраціях області прийняті розпорядження, якими визначаються їх види, переліки підприємств, об’єктів, посад і вимог до працівників, джерело фінансування, кількість осіб, які будуть залучені та терміни виконання. 

 

✔️У переліку робіт також є: надання допомоги людям з інвалідністю, внутрішньо переміщеним особам, людям літнього віку, розвантаження гуманітарної допомоги, ремонтно-відновлювальні роботи та ін.

 

❗️За детальнішою інформацією зверніться у місцевий підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості, в Telegram: @DCZ19_Ternopil або за тел. «гарячої лінії» - 0635765756. 

 

Підгаєцький відділ Тернопільської філії ТОЦЗФото без опису