📌На Тернопіллі 166 людей з інвалідністю потребують працевлаштування. Роботодавці, які їх працевлаштують, отримають компенсації!

  • 39

📌На Тернопіллі 166 людей з інвалідністю потребують працевлаштування. Роботодавці, які їх працевлаштують, отримають компенсації!

 

✔️Особам з інвалідністю у місцевих підрозділах Тернопільського обласного центру зайнятості сприяють у підборі підходящої роботи відповідно до:

-їх професійних навичок і знань, рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальної програми реабілітації, побажань людини; 

-організовують професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації;

- залучають до посильної тимчасової зайнятості, навчають техніці пошуку роботи та самопрезентації, сприяють у започаткуванні власної справи. 

 

▪️З початку року послугами служби зайнятості Тернопілля скористались 512 осіб з інвалідністю (серед них 44 учасників бойових дій, 46 ВПО), з них

433 - мали статус безробітного; 

119 – працевлаштовано;

26 - проходили професійне навчання; 

15 - брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру; 

19 – отримали ваучери на оплату навчання. 

 

📆На сьогодні через місцеві підрозділи Тернопільського ОЦЗ шукають роботу 166 безробітних з інвалідністю. 

 

✔️Роботодавці області пропонують 110 вакансій для осіб з інвалідністю. Найбільше потрібні водії (22 вакансії – із зарплатою до 30 тис. грн), продавці різної спеціалізації (14 вакансій – із заробітною платою до 10 тис. грн), підсобні робітники (6 вакансій – із заробітною платою до 10 тис. грн), лікарі різної спеціалізації (4 вакансії, зарплата до 15 тис. грн), інженери різної спеціалізації (4 вакансії – із заробітною платою до 8,1 тис. грн) та слюсарі з ремонту рухомого складу (4 вакансії, зарплата до 9,2 тис. грн).

 

❗️Роботодавці, які працевлаштовують людей з інвалідністю, можуть отримати:

 

1. Компенсацію фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю I чи II групи. ЇЇ граничний розмір:

106,5 тис. грн - якщо працевлаштована особа з інвалідністю І групи, 

71 тис. грн - за облаштування робочого місця для особи з інвалідністю ІІ групи.

 

2. Компенсацію 50% витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної з/п, за працевлаштування безробітних осіб з інвалідністю, які перебувають у статусі зареєстрованого безробітного більше 1 місяця. Термін працевлаштування такого безробітного – понад 1 рік. Термін виплат – 6 місяців упродовж 1 року. Розмір компенсації становить 8000 гривень, щоб отримати цю компенсацію, роботодавець протягом двох місяців з дня працевлаштування людини з інвалідністю має подати заяву до центру зайнятості. 

 

3. Компенсацію за працевлаштування людей з інвалідністю зі статусом внутрішньо переміщених осіб, які були прийняті на роботу після початку повномасштабної агресії. Це компенсація мінімальної заробітної плати, тобто 8 тис. грн. Максимальна тривалість компенсації – 6 місяців. Подати документи можна в електронній формі через портал Дія.

 

📌За детальнішою інформацією зверніться у місцевий підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості, в Telegram: @DCZ19_Ternopil або за тел. «гарячої лінії» - 0635765756.Фото без опису