Кібербезпека фінансів

 • 33

Фото без опису

Обирай надійні паролі

Обираючи замок для свого будинку, ми завжди думаємо про надійність. Важливо бути впевненим, що наш дім захищений від непроханих гостей. Але чи так само ми ставимося до створення наших цифрових "замків" – паролів? У світі, де інформаційна безпека набуває все більшого значення, вміння створювати надійні паролі стає не менш важливим, ніж вибір міцного замка для вхідних дверей.

Ось кілька порад щодо створення надійних паролів, які захистять ваші дані в Інтернеті:

 • створюйте надійні та складні паролі для всіх сервісів і пристроїв, які ви використовуєте: комп’ютери, ноутбуки, смартфони, планшети, роутери, розумні домашні пристрої та інше;
 • не використовуйте для створення паролів особисту інформацію, таку як дата народження, прізвище, ім’я, адреса, номер телефону, дівоче прізвище або ім'я вашого домашнього улюбленця;
 • забудьте про типові паролі типу "Qwerty12", "Password123456", "Admin1234";
 • під час створення пароля уникайте послідовного або зворотного написання символів або цифр.

Надійний пароль – це перша лінія оборони в цифровому світі!

Як створити надійний пароль

Використовуєте всюди слабкі та однакові паролі? Шахраям це подобається. Вам легко запам’ятати, а шахраям такий пароль легко зламати. Застосування одного і того ж пароля створює серйозну загрозу для ваших акаунтів. Якщо зловмисники отримають доступ до пароля, вони зможуть отримати доступ до всіх облікових записів, де він використовується.

Також згідно з даними Кіберполіції зловмисники нерідко використовують брутфорс (від анг. brute force – груба сила) – метод зламу акаунтів, коли спеціальна програма здійснює систематичний перебір усіх можливих комбінацій логінів та паролів для пошуку правильного. Тому для захисту акаунтів важливо встановлювати унікальні складні паролі та уникати використання загальновідомих комбінацій.

Під час створення паролів дотримуйтеся таких простих правил:

 • не використовуйте жодних типових комбінацій та особистої інформації;
 • не використовуй послідовне або зворотне написання символів або цифр;
 • уникайте комбінацій, які легко відгадати.

 

Як встановити двофакторну автентифікацію у фейсбук

Захистіть свій акаунт у фейсбуці від зламу за допомогою двофакторної автентифікації! Це простий і надійний спосіб зберегти персональні дані в безпеці.

Що таке двофакторна автентифікація і чому вона важлива?

Двофакторна автентифікація – це функція безпеки, що дає змогу додатково захистити ваш акаунт. Під час налаштування такої функції для входу до вашого акаунту, крім логіна та пароля, потрібно ще зазначити електронний ключ або код підтвердження, що повинен надійти на смартфон, електронну скриньку або у відповідний додаток.

Як же її налаштувати?

Наведемо приклад налаштування двофакторної автентифікації у фейсбуці на ПК:

 • відкрийте свій профіль та перейдіть до "Налаштування профілю та позначок";
 • оберіть "Центр облікових записів" та натисніть "Пароль і безпека";
 • в розділі "Двоетапна перевірка" виберіть відповідний обліковий запис;
 • виберіть засіб перевірки, який вам підходить.

Готово! Після таких кроків ваш акаунт буде захищений набагато краще.

Тож, навіть якщо шахрай дізнається пароль від вашого акаунту, він не зможе увійти без спеціального коду або підтвердження.