Народний громадський історико-краєзнавчий музей Підгаєцької міської ради разом із громадською благодійною організацією "Біла тростина-Рідне Тернопілля" відвідали храм Святого Архистратига Михайла.
Сьогодні пощастило побувати у селі Завалів, яке має свою багату історію. Дорога повела нас разом із громадською благодійною організацією ,, Біла тростина - Рідне Тернопілля " до храму Святого Архистратига Михаїла.
Спочатку церква у Завалові називалася імені св. Архистратига Михаїла, та коли цісар Йосиф ІІ у 1782 році закрив церкву св. Миколая і розв'язав монастир оо. Василіян на Кам'яній Горі, тоді частину церковного майна і чудотворний образ св. Миколая перенесено до Завалова, відтоді церква носила назву імені св. Архистратига Михаїла і св. Миколая.
У 1886 році у Завалові сталася велика пожежа. Згоріло майже все село, у тому числі й стара дерев'яна церква та дзвіниця. Але вже у 1893 році було збудовано нову, муровану церкву, а в 1893 - дзвіницю, теж муровану, велику, з банею. Будівничим церкви і дзвіниці був Хащевич із Монастириська.
Пізніше образ св. Миколая перенесли у церкву села Середнє, де тепер є церква св. Миколая (1995р.), а завалівський храм знову став імені св. Архистратига Михаїла
Хочеться зазначити, що у цій саме церкві на Великдень у 1883 році в отця Дмитра Гузара гостював Іван Франко. Більш детальніше про ці події можна ознайомитися у дослідницькій праці історика та краєзнавця Володимира Чистуха ,, Франко і Гузар: єднання покоінь". Книга ця знаходиться у народному громадському історико- краєзнавчому музеї Підгаєцької міської ради.
Народний громадський історико-краєзнавчий музей Підгаєцької міської ради