Зверніть увагу!

  • 53

📍На виконання листа Міністерства аграрної політики та продовольства України від 05.11.2024 No21-3022-05.1/27855 департамент агропромислового розвитку доводить до відома, що африканська чума свиней (далі – АЧС) – це вірусна інфекція, що вражає як свійських свиней, так і диких кабанів, спричиняючи високий рівень смертності серед тварин. Хоча вірус не становить загрози для людей, його вплив на сектор свинарства, економіку країни та регіони є значним, а потенційні наслідки для продовольчої безпеки можуть мати катастрофічний характер.

 

• Міжнародне епізоотичне бюро (МЕБ) внесло АЧС до переліку особливо небезпечних (карантинних) хвороб тварин та списку інфекційних та інвазійних хвороб тварин. Масштаби і темпи географічного поширення та залучення до епізоотичного процесу поголів’я свиней різних порід, категорій та господарств різних форм власності (господарства населення, свиноферми різного типу, розміру та рівня біобезпеки), а також і популяцій європейського дикого кабана зробили АЧС однією з найбільших проблем для свинарства європейського регіону, в т. ч. і України, де на відміну від інших Європейських країн більшість випадків захворювання АЧС фіксується в свиногосподарствах. 

 

• Одним із чинників поширення вірусу африканської чуми свиней та захворювання свинопоголів’я на території країни є безконтрольне переміщення живих свиней та несанкціонована (стихійна) торгівля м’ясопродуктами. Як правило, в невстановлених місцях здійснюється реалізація м’яса та м’ясних продуктів, отриманих поза межами бойні та без проведення передзабійного та післязабійного огляду державним ветеринарним інспектором або офіційним ветеринарним лікарем.

 

❗️Враховуючи вищезазначене, а також припинення проведення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) на період воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року No 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні»,затвердженим Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні», з метою недопущення ймовірного розповсюдження збудника, забезпечення стабільної епізоотичної ситуації щодо АЧС та гарантування продовольчої безпеки, пропонуємо Київській міській та обласним військовим адміністраціям, у співпраці з територіальними органами Національної поліції України та Держпродспоживслужбою, вжити заходів щодо ліквідації стихійної торгівлі, в тому числі шляхом активізації проведення роз’яснювальної роботи стосовно неприпустимості здійснення торгівлі у невстановлених для цього місцях.Фото без опису