Інклюзивність вашої компанії-вимога часу
🖇 З 1 січня 2025 року збільшено розміри деяких виплат та компенсацій, які адмініструє Державна служба зайнятості. Одна із змін стосується програми надання роботодавцям компенсацій за витрати на облаштування робочих місць для працевлаштованих осіб з інвалідністю I та II групи.
• За час роботи програми 1660 роботодавців України отримали компенсації за
облаштування робочих місць для майже двох тисяч людей з інвалідністю, зокрема й
ветеранів. Ця державна програма є частиною Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, а компенсації для роботодавців стимулюють створювати нові робочі місця та облаштовувати їх для людей з інвалідністю, ветеранів і ветеранок. Адже економічна безбарєрність – це вимога часу.
• За умовами програми з 1 січня 2025 року сума компенсації за меблі, обладнання та
інші допоміжні засоби складає до 120 тис. грн за облаштування робочих місць для
працевлаштованих людей з інвалідністю I групи, до 80 тис. грн — для людей з інвалідністю II групи. Йдеться про придбання спеціалізованих столів і стільців, поручнів, розсувних дверей, транспортерів, підіймачів для робочих місць тощо. Також компенсація передбачена за купівлю брайлівських клавіатур, сенсорних комп’ютерних дисплеїв, допоміжних засобів для відтворення звуку, засобів для захисту здоров’я і безпеки на робочих місцях, спеціальних програм —всього, що створює безбар’єрний робочий простір для людей з інвалідністю. На таку компенсацію можуть розраховувати роботодавці різних форм господарювання, державні установи, громадські організації, фонди, фізичні особи-підприємці, тобто усі, хто має найманих працівників.
• Із дня працевлаштування людини з інвалідністю роботодавець має 90 днів на
облаштування робочого місця та подання заяви до центру зайнятості за місцем провадження своєї господарської діяльності про відшкодування вартості витрат. Заяву можна подати:
- через портал ДІЯ;
- у паперовій формі - особисто до центру зайнятості;
- або електронній формі.
У заяві потрібно вказати відомості про себе, як роботодавця, та про найманого
працівника.
• Підтримка від держави мотивує бізнес до соціальної відповідальності та адаптації під вимоги ветеранської спільноти і людей з інвалідністю. Запрошуємо разом створювати доступний і справедливий ринок праці, де кожен має шанс на гідну роботу.
❗️Маєте запитання? Звертайтесь у зручний для вас підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості, в Telegram: @DCZ19_Ternopil чи на «гарячу» лінію у Тернопільському ОЦЗ за тел. 0635765756.